Değerli TEKPOL Paydaşları,

TEKPOL' ün kuruluşunun 20. yılı kapsamında gerçekleştirmeye başladığımız Pizza Seminerlerine 2021-2022 Akademik Yılı Sonbahar Dönemi’de yeni seminerlerle ve yeni formatımızda çevrim-içi olarak devam ediyoruz.

Dönemin altıncı Pizza Semineri 21 Ocak 2022 Cuma günü, saat 12:00-13:00 arasında Zoom üzerinden gerçekleşecektir.

“Bir aşı nasıl planlanır?” başlıklı seminer, ODTÜ Biyolojik Bilimler Bölümü’nden Prof. Dr. Mayda Gürsel tarafından sunulacaktır.

Programın moderatörlüğü ODTÜ TEKPOL’den Prof. Dr. Mehmet Teoman Pamukçu tarafından gerçekleştirilecektir.

Kayıt olunması zorunludur. Kayıt formuna https://forms.gle/rnmZdqaYJc3o14N4A bağlantısından ulaşılabilir.

Seminerden önceki Perşembe günü akşamına (20 Ocak 2022) kadar kayıt olmak mümkündür. Kayıtlı katılımcılarımıza seminer linki, 21 Ocak 2022 Cuma Sabahı iletilecektir.

İlgilerinize sunarız.

Bilim ve Teknoloji Politikası Çalışmaları – TEKPOL

Konuşmacımız Prof. Dr. Mayda Gürsel Hakkında:

Mayda Gürsel, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyolojik Bilimler Bölümü'nde profesördür. Dr. Gürsel’in araştırmaları, doğal bağışıklık sistemi ve aşılar üzerine yoğunlaşmıştır. 1987 yılında ODTÜ Biyolojik Bilimler Bölümü'nden mezun olan Dr. Gürsel, aynı bölümde yüksek lisansını 1990 yılında tamamlamış ve doktora derecesini 1995 yılında University College London, The School of Pharmacy’den almıştır. 1998-2006 yılları arasında ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) Biyolojikler Değerlendirme ve Araştırma Merkezi'nde (CBER) önce doktora sonrası araştırmacı olarak ve daha sonra viral aşı ürünlerini denetleyen deneyimli bilim insanı olarak çalışmalarda bulunmuştur.

Seminer hakkında:

Bu seminerde hocamız SARS-CoV-2 virüsüne karşı bir aşı geliştirmek için kullanılan aşı tasarım süreçlerinden, izlenecek olan basamaklardan, işbirliği yapılması gereken kurumlardan ve ihtiyaç duyulan testlerden bahsediyor olacaktır.