Değerli TEKPOL Paydaşları,

TEKPOL' ün kuruluşunun 20. yılı kapsamında gerçekleştirmeye başladığımız Pizza Seminerlerine 2022-2023 Akademik Yılı Sonbahar Dönemi’de yeni seminerlerle devam ediyoruz.

6 Ocak 2023 Cuma günü 12:00-13:00 saatleri arasında yapılacak olan dönemin dördüncü semineri çevrim-içi olarak Zoom üzerinden gerçekleşecektir.

‘Evaluation study on scientific productivity: Are H2020 grants related to higher researcher productivity?’ başlıklı seminer UNU-MERIT Üniversitesi’nden Yağmur Yıldız tarafından sunulacaktır.

Programın moderatörlüğünü ODTÜ TEKPOL’den Prof. Semih Akçomak yapacaktır.

Kayıt olunması zorunludur. Kayıt formuna   https://forms.gle/L4sSVoon1naWwdFx8  bağlantısından ulaşılabilir.

Seminerden önceki Perşembe günü akşamına (5 Ocak 2023) kadar kayıt olmak mümkündür. İlgilerinize sunarız.

Bilim ve Teknoloji Politikası Çalışmaları – TEKPOL

Konuşmacımız Yağmur Yıldız Hakkında:

Yağmur 2020 yılından beri UNU-MERIT’de Doktora adayıdır. Araştırma ilgi alanları arasında İnovasyon ve Bilim Ekonomisi, Bilimin Bilimi ve Bilim & Teknoloji Politikaları sayılabilir. Araştırmaları ağırlıklı olarak araştırma fon türleri ile araştırma yörüngesi kavramları üzerinde yoğunlaşır. Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden Bilim ve Teknoloji Politikaları Çalışmaları alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Seminer Hakkında:

H2020 proje sonrası değerlendirme kapsamında, ERC (European Research  Council) ve MSCA (Marie  Skłodowska-Curie Actions) fonları için regresyon süreksizliği tasarımını içeren karşı olgusal (counterfactual) bir analiz çalışmasının özeti sunulacaktır.